Forum Biblijne
Forum Biblijne

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Niektóre działy widoczne dopiero po zalogowaniu.

#1 2018-11-30 07:17:24

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 70.0.3538.110

Jak udzielić pierwszej pomocy?

Jako, że Maryna jest po ratownictwie medycznym to taki temat musi się tu obowiązkowo pojawić  [dblpt]), aż wstyd, że o nim wcześniej nie pomyślałam  [dblpt]shy[dblpt]

https://www.youtube.com/watch?v=xvIO9t0MxIM

https://www.youtube.com/watch?v=zKfNBhgFmDs

Offline

#2 2018-12-01 06:40:18

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 70.0.3538.110

Offline

#3 2018-12-01 21:16:25

Nikczemnik
Administrator
Dołączył: 2018-01-25
Liczba postów: 2,210
WindowsChrome 70.0.3538.110

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

https://www.youtube.com/watch?v=IeAYzcjWilQ

Moje udzielenie pewnie by wyglądało jakoś tak [dblpt]D


Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus

Offline

#4 2018-12-02 04:26:22

Latarnik
Zbanowany
Dołączył: 2018-09-30
Liczba postów: 26
WindowsFirefox 63.0

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Nikczemnik napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=IeAYzcjWilQ

Moje udzielenie pewnie by wyglądało jakoś tak [dblpt]D

To jakby co przynajmniej zadzwoń po pomoc, a potem by się odstresować obgryzaj sobie paznokcie u stóp.
Pomaga, nie zapomnij zdjąć buta, bo kij tam ze skarpetkami. A  będziesz blisko poszkodowanego i bez wątpienia swoją postawą zwrócisz uwagę nadjeżdżającej karetki.
Maryna, mam taką prośbę, nie masz gdzieś przystępnego filmiku pokazującego obsługę ssaka medycznego. To też jest ratowanie życia. Ja nie znalazłem kiedyś, teraz to już rutyna.
Pięć lat wstecz nauczył mnie tego właśnie ratownik medyczny i codziennie mi to jest wiele razy potrzebne. Wiem że wiele osób, opiekunów nawet pigułeczek  niezbyt sobie z tym radzą, w zasadzie określając to lapidarnie ograniczają się do higieny jamy ustnej, co gdyby nie powaga sytuacji było by śmieszne. Jeśli zaśmieciłem temat, to sorki, ale trudno bo sprawa jest ważna.
Pozdrawiam [dblpt])

Offline

#5 2018-12-02 05:40:09

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 70.0.3538.110

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Latarnik napisał/a:

Maryna, mam taką prośbę, nie masz gdzieś przystępnego filmiku pokazującego obsługę ssaka medycznego. To też jest ratowanie życia. Ja nie znalazłem kiedyś, teraz to już rutyna.
Pięć lat wstecz nauczył mnie tego właśnie ratownik medyczny i codziennie mi to jest wiele razy potrzebne. Wiem że wiele osób, opiekunów nawet pigułeczek  niezbyt sobie z tym radzą, w zasadzie określając to lapidarnie ograniczają się do higieny jamy ustnej, co gdyby nie powaga sytuacji było by śmieszne. Jeśli zaśmieciłem temat, to sorki, ale trudno bo sprawa jest ważna.
Pozdrawiam [dblpt])

Witaj Latarniku,

niestety nie widzę nigdzie bardziej szczegółowych filmów instruktażowych pokazujących obsługę ssaka, postaram się poszukać jeszcze na zagranicznych stronach, może uda mi się znaleźć coś ciekawego, najlepsze pewnie byłyby pokazy na fantomie ze szczegółowym opisem.
A poniżej takie króciutkie omówienia:

w poniższym filmie zaczyna się od 2 minuty:

https://www.youtube.com/watch?v=quv8DQKarec


i tutaj też od drugiej minuty

https://www.youtube.com/watch?v=__ekwtOrUf8



Nikczemnik napisał/a:

Moje udzielenie pewnie by wyglądało jakoś tak [dblpt]D

Jakby poszkodowaną była jakaś blond piękność, to już Ty byś na pewno wiedział jak się nią zaopiekować, zwłaszcza jeśli chodzi o sztuczne oddychanie i masaż serca [dblpt]mrgreen[dblpt]  [dblpt]p


Masz filmiki to się łucz  [dblpt]p, lepiej wiedzieć co zrobić w takiej nagłej sytuacji, ja już miałam kiedyś swój chrzest bojowy zaraz po skończeniu szkoły, starszy pan koło sklepu się przewrócił, miał zatrzymanie krążenia i musiałam wykonać te wszystkie czynności, ale miałam stresa  [dblpt][pion].
No ale i tak nie przeżył, bo z reguły jeśli ktoś umiera na serce itp., to już są małe szanse żeby odratować, największe szanse są przy ratowaniu topielców, czy młodych ludzi po wypadkach itp., bo tu już wiadomo, że nie doszło do zatrzymania krążenia w wyniku choroby.

W drugim poście masz krótki filmik o zadławieniu, to się może zdarzyć na co dzień, a mało kto słyszał o tzw. rękoczynie Heimlicha, który należy zastosować w takiej sytuacji, warto wiedzieć takie rzeczy  [dblpt]dumny[dblpt]


trochę o rękoczynie Heimlicha

https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99koczyn_Heimlicha

Offline

#6 2018-12-02 17:50:16

Latarnik
Zbanowany
Dołączył: 2018-09-30
Liczba postów: 26
WindowsFirefox 63.0

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Dzięki Maryna. Na tym drugim przez chwilkę można zaobserwować głębokość wkładania cewnika od ssaka. Zrobię stop klakę i screen, to jest jakąś barierą. Nawet na grupach czy forach opiekunów.
ssak, koncentrator, nebulizator to u mnie na okrągło. Może nebulizator mniej. Ale dzięki. [dblpt])))))))

Offline

#7 2018-12-02 17:57:53

Nikczemnik
Administrator
Dołączył: 2018-01-25
Liczba postów: 2,210
WindowsChrome 70.0.3538.110

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Maryna napisał/a:

Jakby poszkodowaną była jakaś blond piękność, to już Ty byś na pewno wiedział jak się nią zaopiekować, zwłaszcza jeśli chodzi o sztuczne oddychanie i masaż serca  

Niestety mylisz się. Nie zamierzam jednak tego rozwijać [dblpt]D


Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus

Offline

#8 2018-12-02 19:27:48

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 70.0.3538.110

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Latarnik napisał/a:

ssak, koncentrator, nebulizator to u mnie na okrągło. Może nebulizator mniej. Ale dzięki. [dblpt])))))))

Nebulizator to sama mam w domu, fajny przy przeziębieniach, do tego stosuję taką specjalną wodę solankową do inhalacji  [dblpt])


Nikczemnik napisał/a:

Niestety mylisz się. Nie zamierzam jednak tego rozwijać [dblpt]D

No dobra niech Ci będzie  [dblpt]p, to w takim razie powinieneś się nauczyć, bo nigdy nie wiadomo kogo przyjdzie Ci ratować  [dblpt]mrgreen[dblpt]

Offline

#9 2018-12-29 15:09:20

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 71.0.3578.98

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Offline

#10 2019-01-05 01:20:54

Latarnik
Zbanowany
Dołączył: 2018-09-30
Liczba postów: 26
WindowsFirefox 64.0

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Maryna napisał/a:
Latarnik napisał/a:

ssak, koncentrator, nebulizator to u mnie na okrągło. Może nebulizator mniej. Ale dzięki. [dblpt])))))))

Nebulizator to sama mam w domu, fajny przy przeziębieniach, do tego stosuję taką specjalną wodę solankową do inhalacji  [dblpt])

O ile jeszcze mogę, to ta woda mnie zaciekawiła. Bo ja sól fizjologiczną z Berodualem, oczywiście jak jest taka konieczność, no i nie sobie.

Offline

#11 2019-01-05 03:50:38

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 71.0.3578.98

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Latarnik napisał/a:

O ile jeszcze mogę, to ta woda mnie zaciekawiła. Bo ja sól fizjologiczną z Berodualem, oczywiście jak jest taka konieczność, no i nie sobie.

Latarnik nazywa się to Zabłocka mgiełka solankowa, jodowo-bromowa, nie trzeba jej rozcieńczać i taka butla wystarcza na bardzo długo, myślę, że powinna być dostępna w aptekach, albo w jakichś sklepach zielarskich czy związanych ze zdrową żywnością.

Tutaj trochę o tej wodzie:

https://www.doz.pl/apteka/p20689-Zabloc … owa_950_ml

Offline

#12 2019-01-09 00:28:07

Latarnik
Zbanowany
Dołączył: 2018-09-30
Liczba postów: 26
WindowsFirefox 64.0

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Dziękuję Maryna [dblpt])))))

Offline

#13 2019-01-09 05:01:18

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 71.0.3578.98

Odp: Jak udzielić pierwszej pomocy?

Latarnik napisał/a:

Dziękuję Maryna [dblpt])))))

Cała przyjemność po mojej stronie  [dblpt])

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
pentamon - mynewlife - teletop - managerleague - szybcyiwsciekli