Forum Biblijne
Forum Biblijne

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Niektóre działy widoczne dopiero po zalogowaniu.

#1 2018-11-20 16:53:02

tom68
Administrator
Dołączył: 2018-01-30
Liczba postów: 1,324
Windows 7Firefox 63.0

TORA a Wegetarianizm ....

TORA a Wegetarianizm ....

Wedlug niektorych podan Talmudu nie tylko lud Bozy a nawet zwierzeta zaczely jesc mieso dopiero po potopie bo bylo duzo padliny ( przed potopem mieso mieli jesc tylko Ci co odeszli od Boga , to oni zabijali ludzi i zwierzeta oraz czynili zlo  na ziemi , apokryf ksiega Henocha ) a mniej roslin niz przed potpotem dlatego miedzy innymi Bog pozwala czlowiekowi jesc mieso czyste stad Noe zabral do arki po 7 par zwierzat czystych a tylko po jedniej parze tych innych . Jezus w ewangeliach pozwala by demony utopily stado swin a innym razem kaze apostolom zbierac okruchy chleba co pokazuje nam  podzial na pokarmy czyste i inne...  widzenia ..ap Piotra w Dziejach Apostolskich ..roznych pokarmow dotyczy tego by nie dzielic ludzi na czystych i nieczystych czyli Zydow i pogan bo ewangelia jest dla wszystkich.. tak to widzenie rozumie sam apostol ( wiec nie ma tu podstaw do pogladu ze chrzescijanie moga jesc nieczyste pokarmy np swinie ) nie  ma tez zadnych podstaw do tego by sadzic ze ap Pawel jako Zyd nawracajac pogan uczyl ich lamania prawa i pozwalal jesc nieczyste pokarmy skoro wierzacy poganie, chodzacy do synagog znali nauki Mojzesza,kwestie przestrzegania dekalogu czy przepisy pokarmowe byly im znane dlatego apostolowie wyjasniali im tylko pewne szczegoly w tych sprawach jesli byla taka potrzeba . Chrzescijanie dzis oczywiscie moga jesc mieso czyste ale z wielu powodow dobrze jest nie pic wina i nie jesc miesa jak radzi ap Pawel i dlatego w K ADS jest sporo wegetarian szczegolnie na zachodzie ale nie jest to nasza zasada wiary kosciola tylko wolny wybor czlowieka .....

Dieta biblijna zwierzęta czyste ( czyli do jedzenia ) i nieczyste ( czyli nie do jedzenia )

https://youtu.be/IXgQYk6Sdf8

Offline

#2 2018-11-20 19:54:20

Nikczemnik
Administrator
Dołączył: 2018-01-25
Liczba postów: 2,210
WindowsChrome 70.0.3538.102

Odp: TORA a Wegetarianizm ....

Henoch apokryf, co do czystości zgoda, ale co do  radzenia nie.
Paweł radzi tak jeśli to gorszy brata, a nie że lepiej go nie jeść.
Jeśli brata gorszyłoby jedzenie zieleniny to nie powineneś przy nim jej jeść.


Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus

Offline

#3 2018-11-21 12:31:13

tom68
Administrator
Dołączył: 2018-01-30
Liczba postów: 1,324
Windows 7Firefox 63.0

Odp: TORA a Wegetarianizm ....

Ja jak większość ADS nie jestem wegetarianinem jadam mięso uznane przez biblie za czyste  [dblpt])

Offline

#4 2019-01-07 15:49:02

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 71.0.3578.98

Odp: TORA a Wegetarianizm ....

tom68 napisał/a:

dlatego w K ADS jest sporo wegetarian szczegolnie na zachodzie ale nie jest to nasza zasada wiary kosciola tylko wolny wybor czlowieka .....

No w dzisiejszych czasach to na wszystko trzeba uważać, bo wiadomo, nawet to czyste mięso jest faszerowane jakimiś hormonami itp. i ogólnie z każdej strony chcą nas truć  [dblpt][pion]. Myślę, że taka wegetariańska zróżnicowana dieta, bogata w jajka, też może być dobra dla zdrowia, ale wtedy trzeba też pamiętać o uzupełnianiu białka i witamin, które są w mięsie. 
Ja podejmowałam już kiedyś próby, ale po jakimś czasie spasowałam, bo już nie wiedziałam co mam na obiady robić, a poza tym jadąc prawie na samych warzywach ciągle byłam głodna, jednak kurczak to kurczak [dblpt]mrgreen[dblpt].

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
hooligansgame - driftsanandreas - newdimensionofwar - solidarnoscforum - lifestoriesmta