Forum Biblijne
Forum Biblijne

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Niektóre działy widoczne dopiero po zalogowaniu.

#26 2018-11-13 13:50:20

tom68
Administrator
Dołączył: 2018-01-30
Liczba postów: 1,324
Windows 7Firefox 63.0

Odp: Sabat a pierwsi chrześcijanie.

To jest proste jak słońce prorocy i Jezus oraz wierzący przestrzegali biblijny dekalog itp a poganie i grzesznicy nie i dziś mamy podobny wybór a reszta to tylko wymówki  [dblpt])

"Pamietaj o dniu sabatu"

https://youtu.be/opOSFRL3QmA?t=29

Offline

#27 2018-11-13 17:33:39

Maryna
Użytkownik
Dołączył: 2018-10-10
Liczba postów: 1,090
Windows 8.1Chrome 70.0.3538.77

Odp: Sabat a pierwsi chrześcijanie.

Robert napisał/a:

Takie zdanie mieli pierwsi chrześcijanie na temat dekalogu. Był wyryty na kamieniach, miał chwałę, ale przeminęła.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, uważasz że Dekalog stracił swoją ważność?

Offline

#28 2018-11-13 18:03:34

tom68
Administrator
Dołączył: 2018-01-30
Liczba postów: 1,324
Windows 7Firefox 63.0

Odp: Sabat a pierwsi chrześcijanie.

Ja mogę mieć inne zdanie niż nawet  ta z debaty bo według mnie jeśli Jezus czy ap Paweł kazali by łamać prawo mojżeszowe to są fałszywymi prorokami i słusznie zasługują na potępienie a jeśli jest inaczej to fałszywymi chrześcijanami są wszyscy chrześcijanie którzy nauczają że Jezus czy ap Paweł kazali łamać prawo Mojżesza  [dblpt](

Dlaczego protestanci obchodzą Dzień Dziesięciu Przykazań? - Od słowa do Słowa - 79 - Julian Hatała

https://youtu.be/-2d2zZn5uYE

Ostatnio edytowany przez tom68 (2018-11-13 18:19:37)

Offline

#29 2018-11-13 18:29:08

Nikczemnik
Administrator
Dołączył: 2018-01-25
Liczba postów: 2,210
WindowsChrome 70.0.3538.77

Odp: Sabat a pierwsi chrześcijanie.

Robert napisał/a:
Maryna napisał/a:

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, uważasz że Dekalog stracił swoją ważność?


Podobnie z Dekalogiem.
Należało go przestrzegać, gdy obowiązywało Prawo Mojżeszowe. Kiedy zostało zawarte Nowe Przymierze, Stare razem z Dekalogiem przestało obowiązywać. Oczywiście w Nowym Przymierzu znalazły się prawa, które obowiązywały wcześniej. Np. zakaz cudzołóstwa, kradzieży, itp. Ale nie wszystkie zostały przeniesione. Np. nie ma nakazu obchodzenia sabatu.

W Nowym Przymierzu Tora ma być w sercach, a nie na kamieniach, papierze...
Aha, czyli np. kozę mogę już sobie  bzyknąć i łamać inne przykazania które nie zostały powtórzone?
To co było święte czyli np. szabat dalej jest święte, a to co brzydziło Boga Ojca dalej brzydzi np. zoofilia.
Czego tacy jak Ty by chcieli? Powtórzenia każdego przykazania w Listach? Jest mowa ogólnie o Zakonie który się wypełnia
i jest to ten sam Zakon/Prawo Mojżeszowe/Boże/Tora z uwzględnieniem zmiany porządku kapłańskiego, ofiary Jezusowej.


Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus

Offline

#30 2018-11-13 18:59:32

Nikczemnik
Administrator
Dołączył: 2018-01-25
Liczba postów: 2,210
WindowsChrome 70.0.3538.77

Odp: Sabat a pierwsi chrześcijanie.

Może być miłość, a nawet ślub.
A skąd Ty wiesz co ja robię, a co nie?
Ja Ci się nie zamierzam spowiadać co robię, a czego nie.
Rozmawiamy na temat tego czego naucza Pismo, a nie co robię.
Końcem/Celem co nie oznacza, że Prawo się kończy jak sobie niektórzy życzą.
Ale gdzie ja pisałem, że stare obowiązuje? Tłumaczyłem tylko, że NP,  to nie nowe Prawo.
Parafrazujesz mi te przykazania rzekomo ciężkie do wypełnienia w naszej kulturze, ale są też inne...
Zakaz tatuaży, nacięć, specyficznego golenia związany był z pogańskimi kultami. To nawet katolicy rozumieją.
Mieszasz strasznie dużo kwestii, a do każdej poniekąd trzeba by było osobny temat jak to rzekome przybicia Prawa Bożego.
Bóg nie oddświęcił szabatu który poświęcił na dłuuuugo przed jakim kolwiek przymierzem i wejściem grzech na świat tak więc..


Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus

Offline

#31 2018-11-14 09:19:16

Nikczemnik
Administrator
Dołączył: 2018-01-25
Liczba postów: 2,210
WindowsChrome 70.0.3538.77

Odp: Sabat a pierwsi chrześcijanie.

Robert napisał/a:

A co oznacza?

To że Prawo prowadzi do Chrystusa.
Poza tym Jezus pokazał jego pełnie.

Robert napisał/a:

13Mówiąc „nowe przymierze”, sprawił, że poprzednie stało się przedawnione. A to, co się przedawnia i starzeje, wkrótce przeminie.
9 Poprzednie przymierze zawierało przepisy
(Hebr 8:13 i 9:1)

Jak pisałem ofiar składać ze zwierza...już nie trzeba.
Nie ma już nawet świątyni, kapłaństwo zostało przeniesione, Tora trafiła do serduszek itd

Robert napisał/a:

W nowym przymierzu pojawiły się jednak nowe przepisy, np Jana 13:34, Jezus mówi uczniom, 'daję Wam nowe przykazanie', albo polecenie: Idźcie i nauczajcie wszystkie narody...'. Akurat tych nie było w starym. Więc... Nowe przymierze to też nowe prawa.

To też z Tory, Tanachu.
Dwa przykazania miłości też.
Nowe w tym sensie, że mamy wzór w Jezusie.
Jezus przestrzegał i nauczał tego co już było napisane.

.

Robert napisał/a:

Tak, tylko, że nikt tego nie potrafi wykazać, że Adam z Ewą usłyszeli to, co czytasz w Rodzaju na temat siódmego dnia. Tym bardziej, że on wciąż trwa i nie chodzi o 24 godzinny dzień. Tego typu sabat, to ja święcę, owszem.

Tak, tylko ja takiej tezy nawet nie postawiłem.
Napisałem o uświęceniu i pobłogosławieniu  tego dnia na długo przed...
Ten szabat to jest raz w tygodniu i jego świętość jest jak najbardziej dalej aktualna;)


Ale szukajcie najpierw Królestwa Bożego i sprawiedliwości jego, a wszystko inne będzie wam dodane.
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus

Offline

#32 2018-11-14 13:19:17

tom68
Administrator
Dołączył: 2018-01-30
Liczba postów: 1,324
Windows 7Firefox 63.0

Odp: Sabat a pierwsi chrześcijanie.

Od lat na roznych forach od protestantow z roznych kosciolow slysze przewaznie ze Sabat i prawo bylo dla Zydow oraz ze alkohol i swinia jest dla ludzi i ze niedziela i wieczne pieklo jest biblijne a K ADS to sekta Ellen G White i jesli to jest ewangeliczna wiara w Jezusa to naprawde wole juz Islam ktory chyba bardziej trzyma sie nauki prorokow z biblii niz niby protestanci ...

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mojeserwery - driftsanandreas - newdimensionofwar - hooligansgame - story-life